حامد کاشانی خداحافظی کرد

حامد کاشانی خداحافظی کرد

لباس دونی: حجت الاسلام حامد کاشانی که طی سالهای اخیر در برنامه سحرگاهی شبکه سه از مناقب امیرالمومنین (ع) می گفت، با اشاره به فشار مردان سایه، از این برنامه خداحافظی کرد.


به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون ایرنا، طی سالهای اخیر برنامه سحرگاهی شبکه سه سیما با نام ماه من میزبان حجت الاسلام حامد کاشانی روحانی جوانی بود که به بیان ناگفته هایی از دوران حکومت حضرت علی(ع) و شیوه حکومت داری ایشان می پرداخت. با وجود این که این برنامه در سحرگاهان به روی آنتن می رفت، اما با استقبال خوبی از طرف مخاطبان همراه بود و برنامه دیده شد. پس از مدتی فشارها برای عدم بیان برخی سخن ها به این کارشناس تاریخی برنامه زیاد شد تا جایی که سال قبل با آنکه ۲۰ شب از ماه مبارک رمضان گذشته بود، کاشانی یک دفعه خداحافظی کرد و جای خودرا به حجت الاسلام محمدباقر علوی تهرانی داد.
امسال نیز او مدتی پیش خبر از حضورش در برنامه ماه من داد، اما یک دفعه شب گذشته با انتشار متنی در فضای مجازی از حضور در این برنامه انصراف داد. وی در بخش هایی از این متن آورده است: همیشه یکی از آرزوهای حقیر بیان فضائل امیرالمومنین مقابل السلام بوده است. از چهار سال پیش که در برنامه سحر شبکه سه توفیق بیان این فضایل را داشتم، خودرا غرق در کرامت صاحب سفره حضرت رضا مقابل السلام می دیدم. این مسیر مشکلات بسیاری داشت که به عشق حضرت ندید می گرفتم و عهدشکنی ها، فشارها، تغییرات ناگهانی و... را به جان می خریدم.
وی همین طور در بخش دیگری از این متن به فشار مردان سایه اشاره کرده و گفته است: در سالهای اخیر و هربار در ایام نزدیک به ماه مبارک رمضان، فشارها و تغییراتی تحمیل می شد که به خاطر شیعیان حضرت دم فرو می بستیم. اما امروز با وجود اینکه حدود ۱۰۰ روز است که بصورت تیمی مشغول کار و تولید محتوای برنامه سحر بودیم، باردیگر فشارها و اتفاقاتی رخ داد که بنده را به این نتیجه رساند که با تأسی به سیره امیرالمومنین سلام الله مقابل و برای اعلام و اعلان رفتارهای غلط و خلاف مروّت مردان سایه و تأثیر تخریبی رفتارهایشان بر همه جا همچون رسانه ملی، با عرض پوزش فراوان از مردم عزیز ایران، از حضور در برنامه های سحر رسانه ملی استعفا داده و در عرصه های دیگر خدمتگزاری خواهم کرد.
معمولا زمان بسیاری می گذرد تا یک برنامه با سبک و سیاق ماه من به دل مخاطب بنشیند و از میان خیل عظیم برنامه های گفت و گو محور پربیننده شود، حالا با خداحافظی کاشانی از ماه من باید دید آیا تلویزیون اقدامی برای بازگشت این کارشناس به برنامه اش خواهد داشت یا خیر؟ و آیا اصولا از دست دادن چنین سرمایه هایی برای تلویزیون ضعف بشمار می رود یا خیر؟
همچنین همانطور که مخاطبان در ۴ سال قبل سخنان این کارشناس و روحانی را شنیده اند، می دانند که او با مطالعه در سیره امیرالمومنین مقابل السلام مناقب ایشان را برای مخاطب امروز بازگو می کرد، حالا باید دید در این سخنان چه نکاتی بوده که مردان سایه از بیان آنها وحشت داشته اند و میزان فشار را تا حدی رسانده اند که او مجبور به خداحافظی با برنامه شود. و اصلا این مردان سایه در داخل سازمان صداوسیما هستند یا فشارها خارج از سازمان به برنامه وارد شده است.
نکته بعدی که برخی به آن اشاره داشته اند، موضوع وحدت شیعه و سنی است و اعتقاد دارند این برنامه به شکاف میان این دو دامن می زند! در این میان باید اصرار کرد که بیان مناقب حضرت علی(ع) آیا جز این که مایه مباهات سنی ها باشد، چیز دیگری است؟ و آیا آنها به داشتن چنین خلیفه ای افتخار نمی کنند؟ ضمن این که کاشانی در برنامه خود تنها درباره امیرالمومنین سخن می گفت و آیا آوردن بهانه ای این چنین قابل پذیرفتن است؟ در خیلی از مناصب حکومتی و نظامی، اهل سنت وجود دارند و به عقاید آنها نباید توهین شود. این لازمه حیات کریمانه تمام اتباع ادیان و مذاهب با یکدیگر است. ولی ربطی به عدم ذکر اعتقادات شیعه بصورت استدلالی در رسانه ندارد.
منبع:

1401/01/13
13:21:41
5.0 / 5
219
تگهای خبر: خرید , دامن , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لباس دونی